Projekt Lunarium

Koncepcja miesiąca jaki znamy dzisiaj wywodzi się prawdopodobnie od naszych kobiecych przodkiń, które mierzyły czas w oparciu o swój cykl menstruacyjny i fazy księżyca. Cykl menstruacyjny trwa średnio 29 dni, podobnie jak wędrówka Księżyca wokół Ziemi. Cykle przejawiają się w naszym ciele, na niebie i w całym Wszechświecie. Księżyc, a w zasadzie Luna jest przewodniczką. Lunarium to nowy, polski projekt, który przygląda się tym zjawiskom bliżej!

Pssst… Wesprzyj dziewczyny! Samia i Dobrawa, czyli autorki projektu Lunarium, zbierają fundusze na wydanie organizera (workbook) dla kobiet, który pozwala wejść w bliższy kontakt z ciałem i prowadzenie obserwacji wpływu księżyca na cykl. Zajrzyj na https://wspieram.to/lunarium

Cykle wszędzie i tak w kółko…

Lunarium to projekt, który powstał z fascynacji cyklicznością, przejawiającą się zarówno w przyrodzie jak i w naszych ciałach. Cykle dostrzegamy obserwując wznoszące i opadające fale oceanu, nieustający taniec nocy z dniem, powtarzające się pory roku i fazy Księżyca. Wdech i wydech to również cykl który towarzyszy nam przez całe życie. Kobiety doświadczające menstruacji także żyją w rytmie, który przez część ich życia mniej lub bardziej ulega powtórzeniom. Nasza natura jest cykliczna, przechodzimy przez poszczególne fazy i zataczamy kręgi dlatego Księżyc najlepiej symbolizuje ideę naszego projektu.

projekt lunarium wesprzyj

Nasza energia w cyklu menstruacyjnym nieustannie się zmienia, a czas menstruacji często jest nazywany czasem księżycowym

Kobieca natura przeżywa swoje cykle jak cała ziemska przyroda i Księżyc na niebie. Co miesiąc doświadczamy nowiu, pełni, przybywającego i ubywającego Księżyca. CO MIESIĄC PRZECHODZIMY PRZEZ WSZYSTKIE PORY ROKU W NASZYM CIELE. To dlatego Kobiety od zawsze były mocno związane z Ziemią. Podlegamy tym samym cyklom i jesteśmy z nią nierozłączne. Niech każda faza cyklu Ci o tym przypomina! Księżyc nie świeci cały czas w pełni a drzewa czasem zrzucają liście, żeby ponownie się odrodzić. Pamiętaj o tym.

https://wspieram.to/lunarium
https://wspieram.to/lunarium

Projekt Lunarium, czyli pełnia kobiecości 

Projekt Lunarium odnosi się do kobiecej tradycji i mądrości, którą nosimy w sobie od pokoleń. Jego autorki chcą przyczynić się do głębszego poznania faz, przez które na okrągło przechodzimy w relacji do faz Księżyca.

Kobiety co miesiąc odbywają wewnętrzną lunarną wędrówkę przez kolejne fazy swojego cyklu bez względu na to, w jakiej fazie jest Luna na niebie. Kobiety są jak księżyce-zmienne, przechodzące płynnie między fazami. Dla dziewczyn z Lunarium miesiączka to przeciwieństwo tabu! Wbrew powszechnie panującej opinii miesiączka może być przyjemnym czasem. Czasem na spotkanie sam na sam ze sobą, na chwilę wytchnienia, na obserwację… Cały cykl dostarcza nam mnóstwo informacji na temat nas samych, jednak w codziennym biegu tak łatwo tego nie dostrzec. Czas to zmienić! 

Chcemy stworzyć przestrzeń i narzędzia do wspólnej obserwacji, wymiany doświadczeń, dostrzegania części wspólnych a także różnic, które nie tworzą granic tylko budują głębsze zrozumienie i akceptację odmienności.

Dzięki kampanii na portalu www.wspieram.to/lunarium chcemy zebrać środki na rozbudowanie strony internetowej (www.lunarium.space) i stworzyć miejsce w sieci, które będzie skarbnicą wiedzy dla osób chcących zgłębiać swoją naturę. Na stronie znajdą się materiały pozwalające zgłębić tematykę cykliczności: lunarnej, cielesnej psychologicznej, astrologicznej i astronomicznej. – komentują autorki projektu 

projekt lunarium miesiączka

Obserwacja cyklu drogą do lepszego samopoznania – zacznij już dziś! 

Aby zaobserwować zmienną naturę swojego cyklu w odniesieniu do faz księżyca proponujemy już od dziś zacząć pracować z moonmandalą. Wystarczy, że zorientujesz się w jakiej fazie jest księżyc i zaczniesz za nim podążać. Na mandali możesz robić krótkie zapiski o tym, jak się czułaś danego dnia. Na kolor czerwony możesz zaznaczyć dni menstruacji. Więcej informacji jak korzystać z moonmandali przeczytasz tutaj  www.mamaloona.pl/lunarium

Projekt Lunarium posiada już swoją stronę internetową www.lunarium.space, która stanowi wprowadzenie do tematu obserwacji cyklów.

Od kilku miesięcy funkcjonuje na Facebooku grupa KOBIECE LUNARIUM, która jest przestrzenią do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i zadawania pytań. Na grupie jest już ponad 1500 świadomych kobiet – toczą się tam niecodzienne dyskusje, gorąco zapraszam! 🙂

Do pobrania na stronie jest MOON MANDALA, z której korzysta coraz więcej kobiet, towarzyszących projektowi Lunarium. Jedna Moonmandala to jeden miesiąc księżycowy. Jej wypełnianie zmienia model czasu, zamiast linearności proponuje cykliczność.

projekt lunarium wesprzyj cykliczność
https://wspieram.to/lunarium

Dziewczyny potrzebują Twojego wsparcia! Zajrzyj na wspieram.to/lunarium – dla każdej osoby, która zdecyduje się dorzucić parę złotych do projektu przewidziana nagroda! 🙂 Szczegóły w linku. Dziewczyny pracują aktualnie nad wspomnianym wcześniej przewodnikiem, organizerem (workbook), który będzie wydany w formie księżycowego kalendarza, pamiętnika do prowadzenia  introspekcji. To pierwsze takie wydanie w Polsce! W projekcie odniesienie do księżyca ma wymiar w dużej mierze symboliczny, ale obserwacja jego faz zaprasza do wnikliwej obserwacji siebie.

projekt lunarium kobiecość
https://wspieram.to/lunarium

 

dziendobry.info.pl grupa
Kliknij i dołącz do grupy na Facebooku!