Zero Waste to nowy i rosnący na popularności nurt, który polega na maksymalnej redukcji niepotrzebnych odpadów w życiu codziennym. Rezygnacja ze zbędnych foliowych ,,zrywek” to tylko jeden z pomysłów na to jak w prosty, modny i ekologiczny sposób robić codziennie coś dobrego dla naszej Planety 🙂 Sprawdźcie jakie ciekawe rozwiązania w duchu Zero Waste stworzyła założycielka marki Kurnik (kurnikgaleria.pl), która oferuje produkty 100% handmade!

Materiałowe woreczki na pieczywo handmade

Lniane woreczki na pieczywo można zabrać ze sobą do piekarni i poprosić o spakowanie w nie zakupów. W ten sposób nie zużyjecie niepotrzebnie plastiku, a chlebek nie będzie się ,,kisić” w sztucznym tworzywie, tylko będzie oddychać, a jednocześnie będzie chroniony przed wysychaniem. Takie lniane woreczki na pieczywo chronią je przed pleśnią i psuciem się oraz pomagają zachować świeżość pieczywa na dłużej. A do tego są mega urocze <3 Ceny też są bardzo przystępne, bo zaczynają się już od 20 zł, a najdroższe modele kosztują 48 zł.

Lniany woreczek na chleb – zamów na www.galeriakurnik.pl
Woreczek ,,Lawenda”

Takie lniane woreczki na pieczywo to także fajny sposób na zakupy Zero Waste w warzywniaku 🙂 Galeria Kurnik ma w ofercie także woreczki bez napisu ,,Chleb”, więc jeśli jesteś drobiazgowa możesz wybrać takie, które nie sugerują zawartości i pakować do nich warzywa, owoce, nasiona, ziarna…

Więcej wzorów na www.kurnikgaleria.pl

Lniane torby na zakupy dla tych, które z plastikiem są na bakier 

Lniane torby na ramię to kolejny prosty patent na to, aby wprowadzić trochę stylu Zero Waste do swojego życia. Bo po co za każdym razem brać ze sklepu plastikową torebkę, skoro można robić zakupy bardziej świadomie i nie marnować plastiku? Poza tym takie lniane torby są o wiele bardziej wytrzymałe i można w nie spakować ciężkie zakupy bez obaw, że torba pęknie i będziemy musieli zbierać nasze łupy z chodnika 🙂 Jeśli lubisz promować dobre idee to torba z napisem ,,Nie jestem plastikowa” na pewno Ci się spodoba 🙂 Dla kociar też się coś znajdzie.

Lniane torebki dla świadomych kobiet – www.kurnikgaleria.pl

Lniane chlebaki – przechowuj pieczywo w zgodzie z naturą!

Jak już wcześniej wspomniałam lniane woreczki to doskonały materiał do przechowywania pieczywa. W Kurniku dostaniecie także cudowne, tradycyjne i nowoczesne zarazem chlebaki. W środku każdego chlebaka znajduje się wiklinowy koszyczek, który otoczony jest ręcznie szytą, lnianą osłonką. Wygląda to bardzo efektownie i będzie stanowić piękny element na stole. Rodzinna atmosfera na zawołanie! 🙂

Chlebak handmade – model Róża Folk www.kurnikgaleria.pl
Przecudowny widok <3

Kurnik Galeria – produkty handmade dla fanek Zero Waste i miłośniczek natury 

Galeria Kurnik to w pełni kobiecy projekt tworzony z sercem 🙂 Na kurnikowe stoisko trafiłam w Radomiu w jednej z galerii handlowych i bez wahania poprosiłam o wizytówkę, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym biznesie. O genezie jego powstania w kilku słowach opowiedziała mi Izabela Grabska-Ziółko, właścicielka marki.

,,Pomysł powstał w 2014 roku, kiedy po wielu latach projektowania wnętrz postanowiłam zająć się produkcją ekologicznych dekoracji i produktów dla domu. Oczywiście” produkcja” to słowo, mocno na wyrost.  Pierwsze powstały poduszki w kształcie kurki, stąd nazwa KURNIK, poza tym zawsze śmiałam się odpowiadając na pytanie: Gdzie jesteś? – Jestem w kurniku i jestem strasznie zaKURZONA lub wKURZONA 🙂 Ta wesołość dodawała mi otuchy, bo początek bywał trudny. Mimo to wiedziałam, że robię to co mi w duszy gra, co sprawia mi ogromną przyjemność. Dodatkowo, w związku z kłopotami ze zdrowiem syna, zaczęłam interesować się tematem zdrowego żywienia i  zdrowym stylem życia, co doprowadziło do samodzielnego wypiekania chleba. I oczywiście, jak to bywa, potrzeba była matką znalezienia sposobu na zdrowe jego przechowywanie. Tak powstały lniane woreczki i chlebaki.”

,,Wszystkie produkty opieramy na naturalnych materiałach len, bawełna, łuska gryki (w przypadku poduszek, wałków), susz lawendowy, siemię lniane a nawet siano. Staramy się by nasze produkty były wykonane z należytą starannością, żeby były kolorowe, bo lubimy dzielić się pozytywną energią.

W planach marki ciągłe poszerzanie i tak już bogatej oferty. Na stronie sklepu znajdziecie także lniane torby bez metalowych akcesoriów, produkty do jogi (woreczki na oczy, spodenki, bolstery, pokrowce na maty. Jest już pomysł na produkty dla dzieci.

Kurnikowe poduszki hand made

Trzymam kciuki i bardzo wspieram ten projekt!

Kurnik Galeria na Facebooku –  TUTAJ