Dźwięk to energia. Fala, która porusza przestrzeń. Muzyka ma niepodważalny wpływ na nasze ciało i naszą energetykę. Cymatyka to wyjątkowa dziedzina – jest to nauka o kształcie fal akustycznych. Już 11 lutego we Wrocławiu będziecie mieli okazję do głębszego poznania wpływu dźwięku na materię i zdrowie! To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które będzie połączeniem koncertów, pokazów na żywo i wykładów dotyczących wykorzystania fal akustycznych w procesie leczenia i harmonizowania człowieka. 

Link do wydarzenia na FB: TU. Gorąco polecam to spotkanie, na którym dowiecie się tego, czego nie uczą w szkole! Tymczasem zapraszam do zapoznania się z kilkoma ciekawymi faktami dotyczącymi wpływu muzyki na nasze zdrowe.

Co to jest cymatyka?

Cymatyka to nauka o falach dźwiękowych i ich oddziaływaniu na substancje fizyczne. Zakłada że wszystko jest dźwiękiem, określoną wibracją i ta wibracja nadaje kształt wszelkim formom. Ten sam ton dźwiękowy tworzy zawsze ten sam kształt tworzony przez tzw. fale stojące. Twórcą teorii cymatyki jest Ernst Chladni, który w 1787 roku opublikował książkę Entdeckungen über die Theorie des Klanges (pol. Odkrycia w teorii dźwięku). W książce tej, Chladni opisuje jak piasek rozsypany na powierzchni metalowej płyty układa się pod wpływem określonych częstotliwości dźwięku. Wygląda to mniej więcej tak, piękne prawda? 🙂

Tak układa się piasek pod wpływem fal dźwiękowych – dźwięki mogą także harmonizować Twoje ciało!

Leczenie dźwiękiem – czy to możliwe?

Medycyna konwencjonalna przechodzi kryzys. A to z powodu liczonych w latach kolejek do szpitala, legendarnego już ,,zaangażowania” lekarzy, czy zwykłej nieefektywności w leczeniu chorób wszelakich od naszej powszedniej grypy, po raka. Ponadto, rosnąca fala ludzkiej świadomości i rozwoju duchowego sprzyja poszukiwaniom tradycyjnych, naturalnych metod wspomagania i leczenia organizmu, dalekim od chemii i skutków ubocznych, tak często występujących w medycynie konwencjonalnej promowanej przez wielkie korporacje.

Leczenie rytuałami, w których kluczową rolę odgrywał dźwięk znany jest ludzkości przynajmniej od czasów starożytnych, jednak wiele badań wskazuje na to, iż ich korzenie sięgają o wiele, wiele wcześniej.  W kultywowanych do dzisiaj pradawnych ceremoniach szamańskich Azji środkowej, czy Ameryki południowej rytmiczne uderzanie w bęben wygania złego ducha z opętanej, czytaj chorej, osoby.

Orfeusz, tracki śpiewak znany z mitologii potrafił swoją grą uzdrawiać nie tylko ludzi, ale również zwierzęta. Kapłani starożytnego Egiptu stosowali dźwięki do leczenia bezpłodności, czy reumatyzmu, a osiemnastowieczny śpiewak operowy Farinelli uleczył swym głosem ciężko chorego króla Filipa V. Wybitny kompozytor Ludwig Van Beethoven chcąc uleczyć swoją postępującą głuchotę, stosował terapię wibracjami, kładąc głowę na specjalnie przez siebie skonstruowanym klawesynie.

To że muzyka wpływa na człowieka jest faktem, podobnie że wywołuje w nim reakcje psychologiczne i somatyczne. Spokojne melodie potrafią unormować ciśnienie krwi i poprawiać nastrój. Muzyka, której towarzyszą bębny, a więc wyraźny rytm – pobudza pracę serca, podnosi ciśnienie krwi, rozbudza energię do życia i działania. 

Jak wpływa na nas częstotliwość 432 Hz? 

Leszek Możdżer, co niejednokrotnie powtarzał w wywiadach, zwykł stroić swoje instrumenty przed koncertem na 432 Hz, w przeciwieństwie od powszechnie przyjętego strojenia 440 Hz. To drugie, nieco szybsze zostało na początku XX wieku uznane za standardowe, ale przez wielu znawców muzyki uważane jest za nienaturalne dla ucha ludzkiego, zbyt szybkie i w dłuższym czasie denerwujące i męczące. Ton 432 Hz zapewnia naturalne strojenie naszych częstotliwości do wszechświata, co odbywa się na poziomie komórkowym naszych ciał. Dźwięki naturalnie występujące w przyrodzie takie jak szum drzew, śpiew ptaków, szum płynącej wody, brzęczenie owadów są właśnie w tej częstotliwości. Sprawdź sam – włącz na dobrych słuchawkach nagrania w obu częstotliwościach, połóż się, zrelaksuj, odpręż i sprawdź jak cudownie działa na nas 432 Hz.

Pierwszy w Polsce pokaz cymatyki na żywo

Miejscem, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat wpływu wibracji i dźwięków na nasz organizm, oraz doświadczyć ich terapeutycznego działania na własnym ciele będzie najbliższe spotkanie organizowane przez Świadomych Mimochodem 11 lutego we Wrocławiu.  Podczas wydarzenia dowiecie się o wpływie dźwięku na materię oraz wykorzystaniu fal akustycznych w procesie leczenia i harmonizowania człowieka, czyli m.in o muzykoterapii w odniesieniu do wyników współczesnych badań naukowych i z wykorzystaniem tradycyjnych, szamańskich narzędzi. 

W trakcie wydarzenia odbędzie się także koncert kamertonów. Kamertony lecznicze emitują naturalną falę w skali pitagorejskiej, która przywraca nas do stanu harmonii, a tym samym zdrowia. W tym wypadku częstotliwość nie działa tylko „przez ucho“. Fizyczna fala wchodzi bezpośrednio w ciało. Dociera do samych komórek ciała bardzo szybko i wchodzi w rezonans ze wszelkimi strunami w naszym ciele, którymi są m.in. powięzi, mięśnie czy sam łańcuch DNA, etc. Przyjdź i przekonaj się sam jak to działa!

Bilety do kupienia na Goingapp – https://goingapp.pl/evt/1361323/muzykoterapia-i-eksperymenty-z-cymatyka 

Link do wydarzenia na FB – https://www.facebook.com/events/137470903643107/ 

Zapraszam do śledzenia wydarzeń organizowanych przez Świadomych Mimichodem – to mega dawka wiedzy na temat Świata w jakim żyjemy! 🙂 W szkołach tego nie uczą (jeszcze)!